What is a Combat Dial? Marvel.com

Inne gry Wizkids:
AVP
HorrorClix
MageKnight
Halo ActionClix
Crimson Skies
MechWarrior
Hero Clix
Figurki Gigantów

Figurki „giant” to generalna klasyfikacja szczególnych postaci do systemu Heroclix, posiadających swoje własne zasady i strategie – wprowadzona dawno temu w dodatku Mutant Mayhem. Ich nowe moce czy umiejętności dają Wam możliwości zmieniające całą rozgrywkę!

Inauguracyjną, wystarczająco odpowiednią gigantyczną figurką jest Giant Man z The Ultimates. Giant Man i wszystkie kolejne figurki gigantów działają pod odrobinę innymi zasadami niż standardowe postacie. Najważniejszą różnicą jest to, że stają się one przyległe do innych postaci znajdując się od nich w odległości dwóch pól.

Ale te „drzwi” nie mogą działać w obie strony. Podczas gdy figurka giganta znajduje się dwa pola od przeciwnika to jest ona do niego przyległa, lecz cel do figurki giganta już nie. Na przykład, gdy Giant Man ruszy się na odległość dwóch pól z dala od Wolverina to Kanadyjczyk nie będzie mógł zaatakować Giant Man’a i będzie zmuszony wykonać rzut kością, by się wyrwać, podejść bliżej i zaatakować! Tymczasem Giant Man jest przyległy do Wolverina i może go zaatakować.

Chociaż jest dużo zalet z bycia tak dużym, ma to swoje złe strony. Najbardziej znaczącym minusem figurek gigantów jest to, iż standardowe postacie nie blokują linii ognia do i od figurki gigantów. Dodatkowo figurki na wzniesionym terenie, a nawet szybujący bohaterowie potrafią zaatakować „dużego chłopca”. Innym, pomniejszym problem jest to, że figurki „giant” nie mogą być przenoszone ani poruszane przy pomocy Telekinezy. Są oni odporni na odepchnięcie, ignorują wzniesiony i trudny teren podczas ruchu i mogą oderwać się od przeciwnika jedynie przy rezultacie 1 lub 2.

Figurki giant otwierają nam wiele nowych strategicznych możliwości. Mogą łatwo kontrolować całą planszę – np. blokować korytarz na mapie wewnętrznej lub alejkę między budynkami na mapie zewnętrznej. Efektywnie zatrzymywać naziemnych napastników poprzez ustawienie się z dala od nich i zachowując możliwość ataku, podczas gdy napastnicy zostają bez szansy na odwet. Gigantyczne figurki mogą też atakować postacie szybujące lub znajdujących się na terenie wzniesionym, gdzie inne postaci z twojej drużyny mogą mieć problemy z dostaniem się.

Postacie “giant” wciąż muszą rozsądnie przemieszczać się po planszy. Mimo, iż mają przewagę w zasadach przylegania dla ruchu i walki w zwarciu, są bardzo narażone na ataki dystansowe. Więc wroga figurka z atakiem dystansowym znajdująca się dwa pola od giganta wciąż może strzelać do niego lub gdziekolwiek na mapie. Figurka „giant” jest także podatna na umiejętność Podstęp (OUTWIT) ponieważ każda figurka przeciwnika może łatwo wyznaczyć linię ognia do niej.

Latest News
SKLEPY