Twój wybór... jaki jest?
Aktualności
Turnieje
Opis
Produkty
Rozszerzenia
Zasoby
Talie
Liga Polska
Forum

Inne strony ISA... odwiedź

  Strona główna
  Magic: the Gathering
  Władca Pierścieni
  Yu-Gi-Oh!
  Mage Knight
  MechWarrior
  HeroClix
  Pirates of the Spanish Main
  Star Wars Miniatures
  Dungeons & Dragons
  Shadowrun
  Książki
  RPG
  Sklepik
  Forum
  Firma

 

Opis

Władca Pierścieni został okrzyknięty największą i najpopularniejszą książką XX wieku. Epicka walka dobra ze złem, nadzwyczajni bohaterowie, cudowne stworzenia i mroczna armia siejąca terror. To jeden z największych wpływów na literaturę fantasy. Zbyt duży, szczerze mówiąc. Władca Pierścieni to hymn całego gatunku fantasy. Dla naszej branży to wszystko się dopiero zaczyna...

Przeprowadzaliśmy dużo testów gry (i udostępniliśmy też mały wgląd w nią), reakcje były bardzo żywiołowe! W grę gra się bardzo dobrze, przy czym pozostaje ona w realiach tolkienowskich. Gra wieloosobowa jest naturalną jej częścią, łatwa do nauki, daje dużo przyjemności.Gra karciana Władca Pierścieni jest szybką, strategiczną grą, skupiającą się na desperackiej próbie dostarczenia pierścienia do krainy Mordor. Każdy z graczy kontroluje siły Saurona, starając się przeszkodzić drużynie przeciwnika. Jednocześnie sprawuje kontrolę nad swoją dzielną drużyną pierścienia w jej wędrówce przez Śródziemie. Gra zaczyna się gdy jeden z graczy wyposaży swoją drużynę w broń, sprzymierzeńców i rozmaite artefakty. Rusza wtedy w drogę ku przygodom, a jego przeciwnik może zagrywać karty sił zła, próbując tym samym zatrzymać drużynę. Wywiązuje się walka, gdy się skończy, role się odwracają i przeciwnik ma okazję ruszyć do gry drużyną pierścienia.

Napięcie i wartkość akcji książki odzwierciedlone zostały w grze przez rewolucyjne zasady zwane Pulą Cienia. Gdy gracz wprowadza do gry karty drużyny pierścienia dodaje do Puli Cienia. Gdy przeciwnik wprowadza karty zła odejmuje z Puli Cienia. Ta innowacyjna zasada wyrównuje możliwości gry i strategii każdego z graczy. Wraz z rozwinięciem rozgrywki wielkość dodawana i odejmowana od Puli Cienia rośnie, odzwierciedlając wzmagające się niebezpieczeństwo podejmowane przez drużynę pierścienia.Grę można wygrać na 3 sposoby: 1) Bezpiecznie doprowadzić posiadacza pierścienia do celu wędrówki. 2) Zabić posiadacza pierścienia przeciwnika. 3) Opętać posiadacza pierścienia z przeciwnej drużyny.

Gra wieloosobowa jest prostym przeniesieniem zasad, a dostarcza wiele zabawy. Każdy z przeciwników może zagrywać swoje karty zła w celu powstrzymania drużyny pierścienia. A drużyna ma możliwość szybszego poruszania się do celu. To sprawia, że gra jest bardzo ekscytująca w towarzystwie.Gra karciana Władca Pierścieni nie jest kompatybilna z żadną wcześniejszą grą. To całkiem nowy projekt stworzony tak, by oddać jak najwięcej z nastroju, postaci i emocji tej epickiej opowieści, a jednocześnie trafić do nowych graczy jak i do zagorzałych fanów Tolkiena. Jeżeli chcielibyśmy określić stopień trudności gry w skali od 1 do 10 (gdzie Young Jedi to 3, Magic 7, Star Wars 8, a Middle Earth CCG f-my Iron Crown to 10) Władcę Pierścieni ocenilibyśmy na 7, przy czym pozostaje on nadal przyjazny dla nowych graczy.

Zwróćcie uwagę na równoległe zestawy! Każda karta w tych zestawach będzie miała swoją wersję foil. Karty foil będą bardzo podobne do tych spotykanych w Reflections. Średnio 1 karta foil będzie przypadała na 6 opakowań.Karty znajdziesz w naszym sklepie internetowym