Aktualności
Czym są Star Wars Miniatures?
Rozszerzenia

Zasady
- Zasady
- Errata
Zasoby
- Scenariusze
- Linki

Czym jest Star Wars RPG?

Star Wars TCG (WotC)
Star Wars CCG (Decipher)

Forum Star Wars

Star Wars CCG (Decipher)Kolekcjonerska Gra Karciana jest zupełnie inna niż wszystkie gry, w które do tej pory grałeś! W normalnej grze karcianej, obaj gracze używają tej samej talii kart. W Kolekcjonerskiej Grze Karcianej Gwiezdne Wojny (Star Wars CCG) gracze mają do wyboru kilka tysięcy wzorów kart, z których każdy gracz wybiera te, które mu pasują i składa z nich swoją własną talię.

Karty są sprzedawane w zestawach podstawowych i zestawach dodatkowych. Możesz ulepszać twoją talię, poprzez dokładanie lub odrzucanie z niej kart pomiędzy grami, żeby w końcu zmienić ją w doskonałą maszynę do wygrywania!

Wyobraź sobie grę w szachy, w której każdy z graczy może wybierać spośród 1000 figur, a każda z nich rusza się w inny sposób. Wybrałbyś w tajemnicy twoje 16 figur i tak też zrobiłby twój przeciwnik. Siedząc na przeciwko niego, obserwując planszę, wykonywałbyś twoje ataki opierając się na wybranych przez ciebie figurach i ustawiałbyś obronę bacząc na figury wybrane przez twojego przeciwnika. Oczywiście, musiałbyś zmienić swoją strategię i figury od czasu do czasu, bo inaczej twój przeciwnik zawsze wiedziałby, co go czeka i przygotowałby się na to wybierając inne figury! To nigdy by się nie znudziło, to pewne!Same karty są wspaniałe. Zdjęcia zostały wybrane prosto z filmowej trylogii Gwiezdnych Wojen. Zostały odnowione i zretuszowane przez ekspertów zatrudnionych przez Deciphera i wydrukowane na najlepszej jakości papierze karcianym. Większość kart posiada również ‘cytat’, opisujący postać lub sytuację. Nawet te postacie, które pojawiają się w filmie tylko przez kilka sekund, posiadają cytat oficjalnie zatwierdzony przez Lucasfilm Ltd.

Jak się w to gra?

W Star Wars CCG, możesz zagrać Rebeliantami lub Imperium i spróbować pozbawić przeciwnika 'Mocy Życiowej', poprzez walkę z nim, zarówno na powierzchni planet jak i w przestrzeni kosmicznej. Szturmowcy, X-Wingi, obcy, droidy oraz sama Gwiazda Śmierci znajdują się pod twoją kontrolą, podczas gdy ty uczysz się i doskonalisz Moc, żeby uwolnić Galaktykę spod jarzma Imperium – lub żeby spróbować położyć kres tej 'nic nie znaczącej rebelii!'

Nigdy nie skończą ci się nowe pomysły i sposoby na grę. Możliwości i strategię gry w Star Wars CCG są nieskończone!

To brzmi skomplikowanie...

Szczerze – to jest skomplikowane! To nie jest ‘Piotruś’, ani nawet Pokemon, poznanie wszystkich aspektów gry wymaga czasu. Ale kiedy ci się to uda, gra stanie się świetna! Przecież nie grasz już w 'Piotrusia', nieprawdaż? Będziesz grał wszystkimi twoimi ulubionymi postaciami i miejscami z największego filmu science-fiction wszechczasów, raz po raz umieszczając ich w nieprawdopodobnych sytuacjach (a następnie wydobywając ich z tarapatów).
Rozgrywki naprawdę toczą się jak w filmie!

Możesz sprawić, że gra będzie tak trudna, jak sobie tego życzysz. Nie możesz zrozumieć danej zasady? Wykorzystaj inną strategię! Uważasz, że niektóre karty są niejasne? Zagraj kilka gier bez nich! To jest twoja gra i możesz w nią grać w taki sposób, jaki ci się podoba.

Świetnie! Też chcę spróbować!

Możesz kupić Star Wars CCG w sklepach hobbistycznych oraz niektórych zabawkowych i księgarniach w całym kraju (oczywiście, także w sklepiku ISA). Karty są sprzedawane głównie w 60-kartowych Zestawach Początkowych i 15-kartowych Zestawach Dodatkowych.

Decipher wyprodukował mnóstwo dodatków do tej gry. Star Wars CCG  Premiere Edition została wydana w Grudniu 1995 roku, a pierwszy dodatek zatytułowany A New Hope został wydany w Lipcu 1996. Kolejne dodatki wydawane były przez całe lata...... Skontaktuj się z nami, a otrzymasz więcej informacji!

Odwiedź nasz sklep internetowy!